Rekrutacja
Przyjmowanie formularzy rekrutacyjnych następuje w Biurze Projektu, a także pocztą i poprzez e-mail kluczdosukcesu@keystone.com.pl
Biuro Projektu
Keystone Consulting Sp. z o.o.
Zabrska 16, 40-083 Katowice
Godziny pracy:
dni robocze, 08.00 -16.00
Kontakt:
tel. +48 663 992 525; oraz tel. biurowy 609 090 609 (dni robocze, 09.00 -15.00)
e-mail: kluczdosukcesu@keystone.com.pl
Rekrutacja do projektu ma charakter otwarty i prowadzona jest w okresie od 01.04.2020 r. do 31.12.2022 r. Projektodawca zastrzega sobie możliwość wydłużenia czasu trwania rekrutacji, o czym poinformuje za pośrednictwem strony internetowej projektu.
Projekt skierowany jest do osób (100 uczestników projektu – 50K i 50M) powyżej 30 roku życia (od dnia 30 urodzin):
- osoby bezrobotne (70 UP – 35K i 35M), bierne zawodowo (15UP – 7K i 8M), zwłaszcza te znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj.:
- os. w wieku 50 lat i więcej;
- kobiety;
- os. z niepełnosprawnościami;
- os. długotrwale bezrobotne;
- os. o niskich kwalifikacjach.
- pozostałe grupy maks. 15% (15UP – 8K i 7M), zidentyfikowane w ramach RPO WSL 2014-2020, tj:
- os. ubogie pracujące;
- os. odchodzące z rolnictwa i ich rodziny;
- os. zatrudnione na umowach krótkoterminowych. oraz pracujących w ramach umów cywilno-prawnych, których miesięczne zarobki nie przekraczają wysokości minimalnego wynagrodzenia. Z wyłączeniem osób odbywających karę pozbawienia wolności, z wyjątkiem osób objętych dozorem elektronicznym.
Uczestnik projektu jest osobą fizyczną bezpośrednio korzystającą z interwencji EFS oraz zamieszkująca na obszarze OSI (woj. śląskie, OSI, wg kodeksu cywilnego). 100 % grupy docelowej to osoby o niskich kwalifikacjach.
Projekt jest realizowany na terenie OSI. Zaplanowano realizację bezpośredniego wsparcia projektowego na obszarze Subregionu z którego dany UP pochodzi (miejsce realizacji zadań 1-4) Projektu będzie realizowane na terenie jednego lub kilku miast wchodzących w skład OSI, wskazanych w zał. nr 18 do Regulaminu Konkursu z zastrzeżeniem, iż miasto planowane do wsparcia z listy OSI musi posiadać aktualny i pozytywnie zaopiniowany przez IZ RPO program rewitalizacji.
Wnioskodawca zapewnia możliwość skorzystania ze wsparcia byłym UP z zakresu włączenia społecznego realizowanych w ramach celu tematycznego 9 w RPO (tj. Działania 9.1,9.2 oraz 9.3 RPO WSL). Osoby, które korzystały ze wsparcia włączenia społecznego w ramach celu
temat.9 RPO WSL 2014-2020 zapewnione będą miały pierwszeństwo udziału w projekcie (kryterium rekrutacyjne). Na etapie realizacji projektu Wnioskodawca będzie współpracował i wymieniał informacje z podmiotami realizującymi projekty w ramach Celu Tematycznego 9.
Dokumenty potrzebne do udziału w projekcie:
Regulamin projektu
Formularz zgłoszeniowy z załącznikami:
1. Formularz zgłoszeniowy do pobrania:
2. załacznik nr 3 do formularza zgłoszeniowego do pobrania:
3. załacznik nr 4 do formularza zgłoszeniowego do pobrania:
4. załacznik nr 5 do formularza zgłoszeniowego do pobrania:
Etapy procesu rekrutacji w ramach projektu:
Etap 1: Ocena formalna – polegająca na weryfikacji:
- spełniania kryteriów kwalifikowalności wyszczególnionych w § 3 regulaminu,
- przesłania zgłoszenia w formie wskazanej w § 4 ust. 5 regulaminu.
Ocenie podlegają jedynie zgłoszenia zawierające:
- Formularz Zgłoszeniowy wypełniony na właściwym wzorze, w sposób czytelny oraz opatrzony datą i podpisem Kandydata oraz
- wszystkie niezbędne dokumenty wskazane w § 3 ust. 3 regulaminu, które potwierdzają spełnianie warunków udziału w projekcie.
Kandydaci będą niezwłocznie informowani o ewentualnej konieczności uzupełnienia dokumentów.
W razie konieczności uzupełnienia złożonych dokumentów zgłoszeniowych, kandydat(-ka) zostanie w tym celu wezwany telefonicznie i/lub pisemnie i/lub mailowo.
Warunkiem wstępnego zakwalifikowania osoby do udziału w projekcie jest:
- spełnienie kryteriów obligatoryjnych wskazanych w § 3 ust. 1 regulaminu,
- złożenie kompletu wymaganych dokumentów wskazanych § 3 ust. 3 regulaminu,
- zaakceptowanie i przyjęcie warunków niniejszego Regulaminu w sposób określony
w § 3 ust. 3 lit. a).
Kandydaci, którzy przesłali swoje zgłoszenie mailowo, składają własnoręczny podpis na wcześniej wypełnionym przez siebie i przesłanym Formularzu Zgłoszeniowym. Podpis należy złożyć w Biurze Projektu przed zakończeniem procedury rekrutacyjnej.
Etap 2: Ocena merytoryczna
Na tym etapie rekrutacji Organizator Projektu przydziela Kandydatom dodatkowe punkty za spełnianie następujących kryteriów:
- osoby będące byłymi uczestnikami projektów z zakresu wyłączenia społecznego realizowanych w ramach celu tematycznego 9 w RPO – 7 punktów.
- status ON – 1 punkt.
- osoby zamieszkałe w miastach średnich oraz miastach średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze – 2 punkty.
- osoby w wieku 50 lat i więcej – 1 punkt.
- kobiety – 1 punkt.
- osoby o niskich kwalifikacjach (ISCED 3) i poniżej – 10 punktów.
Pierwszeństwo udziału w projekcie będą miały osoby, które korzystały ze wsparcia w ramach projektów CT 9 RPO WSL.
Etap 3: Tworzenie list rankingowych.
Efektem procesu rekrutacji jest sporządzona lista osób zakwalifikowanych do Projektu dostępna w Biurze Projektu. O przyjęciu do projektu decyduje ilość uzyskanych punktów, których zasady przydzielania opisano w etapie 2 rekrutacji. Lista osób ostatecznie zakwalifikowanych do projektu konstruowana jest według malejącej liczby punktów przydzielonych Kandydatom w trakcie weryfikacji dokumentacji zgłoszeniowej.
W przypadku uzyskania identycznej liczby pkt. decyduje kolejność zgłoszeń – decyduje data wpływu zgłoszenia.
Kandydaci, którzy z powodu braku miejsc nie zakwalifikują się do udziału w projekcie, zostaną umieszczeni na liście rezerwowej. Lista rezerwowa konstruowana jest na takich samych zasadach jak lista osób zakwalifikowanych do projektu – tj. według malejącej liczby punktów.
Osoby z listy rezerwowej będą kwalifikowane kolejno do udziału w projekcie w przypadku rezygnacji osób z listy podstawowej przed rozpoczęciem szkolenia lub w początkowej jego fazie.
O wynikach rekrutacji Kandydaci zostaną powiadomieni drogą elektroniczną (pod warunkiem posiadania adresu e-mail), osobiście, telefonicznie lub listownie.